Postranní slideshow

Wind and wave

Vítr a vlny na Kapverdských ostrovech, spoty atd.

 • Jaká je síla větru v průběhu roku?
  Vítr na Kapverdách je nejsilnější od Listopadu do Dubna. Dosahuje síly 15 až 30uzlů. V létě fouká o něco slabší vítr a je více bezvětrných dní. Vítr na návětrné straně je stabilní zejména na kitebeach, nicméně záliv v Santa Marii je krytý budovami ve městě a jsou zde poryvy. Pro více informací použijte mapu spotů vpravo.
 • Jaké jsou vlny na Kapverdských ostrovech během roku? – Nejlepší sezóna na surf je v zimě – Prosinec až Duben. Vlny jsou od 1 do 3m a několikrát za zimu příjde monster swell dosahující 5 až 6m. Velmi zřidka se dostaví swell v Květnu nebo Říjnu. Dominantní je NW swell. Kdo sleduje předpověď a pak bookuje let je na tom nejlepe, ale i ten kdo přijede na “blind” se vln dočká. V létě přichází vlny z jihu. Vlny ale ´dostahují max 1,5m.
 • Potřebuji neopren? – Během zimní sezóny je minimum vzduch 24C a voda 21C (v létě 30/28). Proto doporučujeme jen krátký min 3mm neopren na zimu. V létě Vám budou stačit plavky:) Na každý případ je nutností opalovací krém min 30 FP
 • Jak se dostanu na spoty? Je to snadné – taxikem. Ve většině případů není nutné si pujčovat auto (min 50€) , ale ke každodenímu dojíždění na vlnové spoty a přejíždění podle podmínek se vyplatí. Na kitebeach kam jezdí 95% našich klientů se dostanete z města Santa Maria za 5€. Ponta Preta také 5€.
 • Jsem začátečník a četl jsem že Kapverdy jsou místem kde jsou vlny a já jsem zvyklý jen na rovnou a mělkou vodu. – Kitebeach je místem kde ztrávíte většinu času. První hodinu dvě si budte zvykat na vám dosud nepoznané podmínky, ale na konci pobytu už si budete užívat sjíždění malých vln.
 • Jsem zkušený vlnař, ale vlny a offshore na Ponta Preta mne děsí. Je na Kapverdach jiný méně náročný spot?
  Na interaktivní mapě v pravé části stránky je několik spotů které jsou jednodušší a bezpečnější než Ponta Preta. Například Canoa. Pěkné a bezpečné vlny se tvoří i na kitebeach, nebo na spotu v zátoce Santa Maria – Ponta Leme, kde jezdí většina začínajících waveriderů. . Na severozápadě ostrova Sal jsou pak spoty jako Secret Spot a Coral Joul, kde najdete vlny po většinu dní v zimné sezóně. A naopak ty největší když dorazí SZ swell. Pro klasický surf jsou zde spoty jako Alibaba nebo Motne Leao, kde budete většinou sami na luxusním point break.
 • Chci na Kapverdy přijet na surf, jaké podmínky mohu očekávat? – Když to chodí, tak je Sal rájem na surf. Málo lídí, nebo žádní. V zimě je Sal terčem mnoha swellů z různých stran a to vytváří dny ideálních pro surfing. Většina spotů na Z pobřeží je pod náporem větru, ale některé jsou částečně kryty -. Monte Leao, Alibaba a Fontona. A u mola v santa Martii je vždy malá vlna kde si zajezdíte na longboardu, když je na západě flat.
 • Pro více informací použijte náš kontaktní formulář or nebo jděte zpět a zvolte jiné téma
pozadi